Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

AMPS - (Advanced Mobile Phone Service) - system analogowej telefonii komórkowej pierwszej generacji. Pasmo działania 824-894 MHz, składa się z 832 kanałów radiowych o szerokości 30 kHz oddzielonych odstępem 45 MHz.

Poczta Głosowa - Poczta Głosowa działa na podobnej zasadzie jak automatyczna sekretarka, posiadając przy tym więcej możliwości - jeśli jesteś poza zasięgiem lub rozmawiasz w tym czasie z kimś innym, osoba dzwoniąca może zostawić Ci wiadomość bezpośrednio na Twojej "automatycznej sekretarce" czyli Poczcie Głosowej.

Era - Era to nazwa handlowa przodującej pod względem liczby abonentów polskiej sieci GSM, której operatorem jest Polska Telefonia Cyfrowa (PTC). Wcześniej obowiązywała nazwa Era GSM, ale w związku z palnowanym uruchomieniem sieci UMTS nazwa została skrócona do Era.

Polska Telefonia Cyfrowa - Polska Telefonia Cyfrowa to operator sieci telefonii komórkowej Era.

Tri-Band - Tri-Band to określenie używane dla oznaczenia telefonów pracujących w trzech pasmach GSM ? 900, 1800 i 1900 MHz. Z takich telefonów można korzystać nie tylko w Europie ale także w USA.

Nokia - Jedna z czołowych firm produkująca aparaty telefoniczne, akcesoria oraz inne urzadzenia telekomunikacyjne.

Roaming - Roaming jest to usługa telekomunikacyjna, oferowana przez operatorów cyfrowej telefonii komórkowej. Polega ona na korzystaniu z sieci telefonii komórkowej operatorów z innych krajów. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa ROAM, co znaczy włóczyć się, wędrować.

IMSI - IMSI (International Mobile Subscriber Identify) to niepowtarzalny numer (maksymalnie 15 cyfr) nadawany telefonowi komórkowego przez sieć. W numerze tym: pierwsze trzy cyfry to jego MCC następne trzy to MNC reszta to niepowtarzalny numer.

SIM Application Toolkit - SIM Application Toolkit to technologia, która miała stać się alternatywą dla WAP w starszych telefonach. Bazuje ona na wiadomościach SMS, oferując specjalizowane usługi. W Polsce jako pierwszy wykorzystał ją Polkomtel w sieci Plus GSM oferując karty Plus Mega (jeszcze w 2000 roku). Znacznie później bo w 2002 roku podobne karty SIM zaoferowała sieć Era w postaci SIMextra. Wiele osób utożsamia tę technologię z większą pamięcią na kontakty i SMS-y.

PCS - PCS (ang. Personal Communication System )- system mający cechy komunikacji osobistej stosujący 6 różnych technologii komunikacji, w tym również systemu komórkowego DCS 1900 klasy GSM. Dla PCS zarezerwowano kilka pasm częstotliwości ( A, B, C, D, E ), wszystkie w zakresie bliskim 1900 MHz ( stacje ruchome 1850-1910, stacje bazowe 1930-1990 MHz ). Operatorom sieci ( wiele licencji ) pozostawiono wybór liczby kanałów, przy ustalonym odstępie dupleksowym 80 MHz ( w GSM 45 MHz ) i zwielokrotnieniu FDMA/CDMA ( w GSM - FDMA/TDMA).

BTS - (Base Transceiver Station) to stacja bazowa telefonii bezprzewodowej. Składa się z kilku zestawów anten. Każdy zestaw zawiera jedną antenę nadawczą i odbiorczą oraz urządzenia do pomiaru siły sygnału (wykorzystywane m.in. przy przełączaniu rozmowy z jednej komórki do innej). Zasięg sygnału z jednego BTS-a stanowi komórkę sieci.

PREPAID - Jest to system płatniczy, w którym użytkownik nie płaci stałego abonamentu. Rozpoczęcie nowego połączenia jest możliwe tylko w momencie, kiedy na koncie klienta jest odpowiednia suma pieniędzy. Konto uzupełnia się za pomocą specjalnych kart. Usługi pre-paidowe operatorów: Era GSM - Tak Tak; Idea - Pop; Plus GSM - Simplus;

Alarm wibracyjny - Drgania wytwarzane przez elektromagnes umieszczony w telefonie. Zamiast dzwonić telefon komórkowy wibruje informując o nadchodzącej rozmowie lub wiadomości SMS

CLIP - usługa polegająca na pokazaniu na wyświetlaczu Twojego aparatu numeru osoby, która do Ciebie dzwoni wraz z dodatkowymi informacjami np. może to być imię lub nazwa, pod jaką masz zapisany numer osoby dzwoniącej w swojej książce telefonicznej.

Bosch - Bosch to niemiecki producent m.in. telefonów komórkowych. Obecnie telefony Boscha dostępne są pod marką Siemensa. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę