Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

Alcatel - francuski producent m.in. telefonów komórkowych, urządzeń dla operatorów telekomunikacyjnych, sprzętu xDSL, działający w ponad 130 krajach.

Smart Phones - Smart Phones to nowa generacja telefonów komórkowych, które umożliwiają użytkownikowi wysyłanie i odbieranie e-maili, faksów oraz dostęp do wewnętrznych sieci firmowych. Smartphones mają większe wyświetlacze, często klawiatury typu QWERTY (takie jak komputerowe) oraz dodatkowe oprogramowanie.

WAP Gateway - WAP Gateway to urządzenie znajdujące się na styku sieci Internet oraz sieci operatora telefonii komórkowej.

PLU - PLU (Periodic Location Update) to czynność polegająca na poinformowaniu przez telefon sieci komórkowej, w którym jej obszarze się znajduje. Jest to wykonywane raz na określony czas: np. w Idei co 2 godziny, w Erze i Plusie co 3 godziny.

Ericsson - Ericsson to szwedzki producent sprzętu telekomunikacyjnego (telefony komórkowe, sprzęt dla operatorów itd.).

CDMA - CDMA (Code Division Multiple Access) jest najbardziej zaawansowaną i przyszłościową techniką dostępu, wykorzystywaną w najnowocześniejszych systemach łączności: w telefonii komórkowej, satelitarnej i bezprzewodowych pętlach abonenckich.

EFR - EFR (Enhanced Full Rate) to tryb kodowania głosu w systemie GSM, zapewniający lepszą jakość rozmowy dzięki wykorzystaniu dwóch kanałów do transmisji. EFR został stworzony przez firmę Nokia przy współpracy z Uniwersytetem z Sherbrooke. Nokia doprowadziła do uznania go za przemysłowy standard dla telefonii GSM, dzięki czemu może trafić do telefonów innych producentów. Włączenie EFR powoduje szybsze zużycie akumulatora o około 5%. Spośród polskich sieci GSM usługa EFR jest dostępna w Erze oraz Idei.

Kod Zabezpieczający - Kod Zabezpieczający (Security Code) jest to kod, który musisz wpisać do zabezpieczonego telefonu, aby mógł zalogować się do sieci. UWAGA!! Nie jest to kod PIN.

BSC - (Base Station Controller) to kontroler stacji bazowych sieci bezprzewodowych. Może sterować i sprawować nadzór nad jednym lub kilkoma BTS-ami.

SMSC - Jest to centrum serwisowe, obsługujące cały ruch SMS-owy. Każdy z operatorów sieci komórkowych prowadzi własne centrum SMSC. Wysyłając SMS-a, jest on najpierw wysyłany do takiego centrum, które dalej przekazuje wiadomość pod numer telefonu odbiorcy SMS-a. Dlatego też, aby móc wysyłać SMS-y trzeba mieć zapisany w telefonie numer SMSC z którego korzystamy.

Polkomtel - Polkomtel SA to operator sieci telefonii komórkowej Plus GSM.

TACS - TACS (ang. Total Access Communication System ) stanowi adaptację amerykańskiego systemu analogowego AMPS do warunków europejskich, polegającą na zmianie zakresów wykorzystywanych częstotliwości ( 900 MHz ) i zmniejszeniu odstępu międzykanałowego z 30 kHz na 25 kHz.

AMPS - (Advanced Mobile Phone Service) - system analogowej telefonii komórkowej pierwszej generacji. Pasmo działania 824-894 MHz, składa się z 832 kanałów radiowych o szerokości 30 kHz oddzielonych odstępem 45 MHz.

E-GSM - E-GSM (Extended Global System for Mobile Communication) to klon systemu GSM wykorzystujący rozszerzone pasmo tego systemu.

WCDMA - WCDMA to zaawansowany system transmisji danych. Wykorzystywany jest w Japonii w systemie i-mode, będącego konkurenetem WAP-u. W dużym uproszczeniu można przyjąć, iż jest to japoński odpowiednik europejskiego GPRS-u. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę