Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

BSC - (Base Station Controller) to kontroler stacji bazowych sieci bezprzewodowych. Może sterować i sprawować nadzór nad jednym lub kilkoma BTS-ami.

TACS - TACS (ang. Total Access Communication System ) stanowi adaptację amerykańskiego systemu analogowego AMPS do warunków europejskich, polegającą na zmianie zakresów wykorzystywanych częstotliwości ( 900 MHz ) i zmniejszeniu odstępu międzykanałowego z 30 kHz na 25 kHz.

DWDM - DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing), gęste zwielokrotnienie falowe, jest technologią mającą sprostać olbrzymim potrzebom zwiększenia przepustowości magistral międzywęzłowych. Sama technologia polega na lepszym wykorzystaniu pasma w trzecim oknie transmisyjnym światłowodu jednomodowego. W zakresie od 1530 do 1564 nm małe tłumienności, które występują w tym paśmie, pozwalają na umieszczenie w nim kilkudziesięciu kanałów optycznych niezależnych od siebie. Ponieważ odstępy między falami są bardzo małe wygodnie jest charakteryzować fale poprzez jej częstotliwość, a nie długość fali, szczególnie dla DWDM. Siatka DWDM opracowana przez ITU opiera się na częstotliwości 193,1 THz, to jest 1552,52 nm.

CLIP - usługa polegająca na pokazaniu na wyświetlaczu Twojego aparatu numeru osoby, która do Ciebie dzwoni wraz z dodatkowymi informacjami np. może to być imię lub nazwa, pod jaką masz zapisany numer osoby dzwoniącej w swojej książce telefonicznej.

Tri-Band - Tri-Band to określenie używane dla oznaczenia telefonów pracujących w trzech pasmach GSM ? 900, 1800 i 1900 MHz. Z takich telefonów można korzystać nie tylko w Europie ale także w USA.

WAP Gateway - WAP Gateway to urządzenie znajdujące się na styku sieci Internet oraz sieci operatora telefonii komórkowej.

IrDA - Port podczerwieni, umożliwia bezprzewodową wymianę danych pomiędzy telefonami. Działa na małe odległości, stosowany jest do kopiowania kisążek adresowych, przesyłania grafik czy dzwonków, grania... itp. Możliwa jest rónież komunikacja z komputerem wyposażonym w port podczerwieni.

PCM - PCM (ang. Pulse Code Modulation) - powszechnie przyjęty sposób modulacji impulsowo-kodowej w celu konwersji analogowego sygnału mowy do postaci cyfrowej, standardowo kodującej głos do przepływności 64 kb/s (próbki 8-bitowe, próbkowanie co 125 ms).

TDD - TDD to tryb pracy z podziałem czasu - w kolejnych chwilach przekazywane są dane z kolejnych kanałów. Na takiej zasadzie działa system GSM, gdzie na każdej częstotliwości są cyklicznie (1,2,3,4,5,6,7,8,1,2,3,4,5,6,7,8,1,2,...) przekazywane dane dla ośmiu niezależnych połączeń - jedno za drugim.

Diplekser - Diplekser to urządzenie, za pomocą którego antena GSM będzie pełniła funkcję również anteny radiowej. Posiada jedno wejście antenowe i dwa wyjścia: do zestawu głośnomówiącego oraz radia. Zamiast anteny radiowej należy zainstalować antenę GSM, sygnał z niej podłączyć do dipleksera, a z niego do radia i do zestawu głośnomówiącego.

PIN - Kod zabzpieczający dostęp do karty SIM, składa sie z 8 znaków i jest wprowadzany po włączeniu telefonu. Kod PIN można dowolnie zmieniać. Trzykrotne błędne wprowadzenie kodu PIN zablokuje nam dostęp do karty SIM. W celu odblokowania musimy wprowadzić kod PUK.

GSM Phase 2 - GSM Phase 2 jest to rozszerzony standard sieci GSM, który daje kilka interesujących możliwości: - synchroniczny dostęp do sieci pakietowej, max. 9600 bps - CLIP - CLIR - Call Waiting - oczekiwanie na połączenie - zawieszenie połączenia - telekonferencje - zamknięte grupy użytkowników - taryfikacja rozmów na bieżąco (w Polsce jeszcze nie działa, do tego sluży PIN2 i PUK2) - dodatkowe łącze transmisji danych - ulepszenie SMS-ów - blokada operatorska, operator może blokować usługi i połączenia.

PREPAID - Jest to system płatniczy, w którym użytkownik nie płaci stałego abonamentu. Rozpoczęcie nowego połączenia jest możliwe tylko w momencie, kiedy na koncie klienta jest odpowiednia suma pieniędzy. Konto uzupełnia się za pomocą specjalnych kart. Usługi pre-paidowe operatorów: Era GSM - Tak Tak; Idea - Pop; Plus GSM - Simplus;

IMSI - IMSI (International Mobile Subscriber Identify) to niepowtarzalny numer (maksymalnie 15 cyfr) nadawany telefonowi komórkowego przez sieć. W numerze tym: pierwsze trzy cyfry to jego MCC następne trzy to MNC reszta to niepowtarzalny numer.

Cell broadcast - To usługa polegająca na rozsyłaniu pewnych informacji (przypominających SMS-y) do abonentów sieci znajdujących się w zasięgu jednej stacji bazowej BTS. Mogą to być informacje na temat sytacji na drogach, prognoza pogody, informacje o lokalizacji najbliższego postoju taksówek, posterunku policji, szpitala. Są pogrupowane tematycznie i nadawane na osobnych kanałach. W Polsce występuje w ograniczonej formie zwanej Cell info - wyświetlana jest tylko nazwa miejscowości, w której znajduje się BTS. Usuługa ta jest dostępna m. in. w sieci Plus GSM. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę