Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

VLR - VLR (Visitor Location Register) to rejestr przechowujący te same informacje co HLR, ale dla abonentów działających w danej sieci w roamingu (są one pobrane z HLR ich macierzystych sieci).

Sagem - Firma produkująca aparaty telefoniczne oraz inne urządzenia telekomunikacyjne.

PREPAID - Jest to system płatniczy, w którym użytkownik nie płaci stałego abonamentu. Rozpoczęcie nowego połączenia jest możliwe tylko w momencie, kiedy na koncie klienta jest odpowiednia suma pieniędzy. Konto uzupełnia się za pomocą specjalnych kart. Usługi pre-paidowe operatorów: Era GSM - Tak Tak; Idea - Pop; Plus GSM - Simplus;

Logo Operatora - Logo Operatora jest to grafika Twojego operatora GSM jaka się pojawia na wyświetlaczu zamiast napisu z jego nazwą: Plus GSM, Era GSM czy Idea.

Formatowanie baterii - Formatowanie baterii jest to kilkukrotne zupełne rozładowanie baterii zapewniające optymalną pracę akumulatora i przedłużające jego żywotność.

TA - TA (Timing Advance) to parametr przekazywany przez BTS telefonowi komórkowemu informujący go, o ile wcześniej ma wysłać sygnał (aby ten dotarł na czas do BTS-a).

Alarm wibracyjny - Drgania wytwarzane przez elektromagnes umieszczony w telefonie. Zamiast dzwonić telefon komórkowy wibruje informując o nadchodzącej rozmowie lub wiadomości SMS

Era - Era to nazwa handlowa przodującej pod względem liczby abonentów polskiej sieci GSM, której operatorem jest Polska Telefonia Cyfrowa (PTC). Wcześniej obowiązywała nazwa Era GSM, ale w związku z palnowanym uruchomieniem sieci UMTS nazwa została skrócona do Era.

MMSC - MMSC - Centrum MMS (Multimedia Messaging Service Center - MMSC), podobnie jak w przypadku SMS-ów centrum SMS, tak w przypadku wiadomości multimedialnych MMSC pełni rolę pośrednika, który odpowiada za dostarczenie wiadomości od nadawcy do odbiorcy. Jest ono niezbędne zwłaszcza, gdy odbiorca wiadomości nie może jej w danym momencie odebrać. Wówczas centrum MMS ją przechowuje. Nie można jednak postrzegać MMSC jak serwera poczty elektronicznej, gdyż nie posiada on oddzielnych skrzynek pocztowych, a przechwowywanie wiadomości odbywa się tylko do czasu, gdy terminal odbiorcy będzie mógł ją odebrać. Jednocześnie centrum MMS może pełnić wiele różnych funkcji, stać się integratorem wielu systemów. W skład MMSC mogą wchodzić: MMS Proxy-Relay, WAP gateway, WWW gateway, e-mail gateway, voicemail gateway, legacy gateway, SMSC, system bilingowy, system zarządzania siecią, system obsługi abonentów, content converter oraz wiele innych.

Location Update - Location Update - telefony komórkowe informują w pewnych sytuacjach sieć, w którym jej rejonie się znajdują. Ułatwia i przyspiesza to ich znajdowanie. Czynność taka to właśnie Location Update i jest wykonywana: przy przekraczaniu wyznaczonego obszaru w danej sieci (zmianie tzw. Location Area) przy zmianie sieci komórkowej Pewną odmianą są także PLU, IMSI attach oraz IMSI detach.

IrDA - Port podczerwieni, umożliwia bezprzewodową wymianę danych pomiędzy telefonami. Działa na małe odległości, stosowany jest do kopiowania kisążek adresowych, przesyłania grafik czy dzwonków, grania... itp. Możliwa jest rónież komunikacja z komputerem wyposażonym w port podczerwieni.

NMT - NMT (ang. Nordic Mobile Telephony ) to skandynawski standard analogowego systemu komórkowego, rozwijany w krajach europejskich od końca lat siedemdziesiątych. W pierwotnej wersji NMT 450 wykorzystywano zakres częstotliwości 450 MHZ, z liczbą kanałów około 200, co przy dużej popularności systemu było przyczyną jego niewydolności na obszarach o wiekszej gęstości abonentów. Kolejne modernizacje spowodowały powstanie wielu niekompatybilnych wersji; najnowsza ujednolicona wersja NMT 900 pracuje w zakresie 900 MHz, z obsługą do 1000 kanałów podstawowych i 999 kanałów połówkowych ( 12,5 kHz ). NMT 450 ( zmodernizowany jako NMT 450i ) był popularny w krajach europejskich i został dopuszczony do używania w Polsce.

Plus GSM - Plus GSM to nazwa handlowa sieci telefonii komórkowej, której operatorem jest Polkomtel SA.

FBUS - FBUS jest to nazwa protokołu transmisji używanego w nowszych telefonach Nokia. Mianem tym określa się również kable pozwalające korzystać z tego protokołu.

Kod Zabezpieczający - Kod Zabezpieczający (Security Code) jest to kod, który musisz wpisać do zabezpieczonego telefonu, aby mógł zalogować się do sieci. UWAGA!! Nie jest to kod PIN. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę