Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

SMS - SMS (ang. Short Message Service) serwis krótkich wiadomości tekstowych. Jest to krótka wiadomość tekstowa, którą można wysłać innemu użytkownikowi sieci komórkowej bezpośrednio z własnego telefonu komórkowego, lub z internetu (ze stron WWW). Wiadomości SMS mogą zawierać do 160 znaków. Zaletą SMS-ów jest przede wszystkim ich niski koszt, jednak wpisywanie wiadomości z klawiatury telefonu jest bardzo niewygodne. Ostatnio, korzystając z tej usługi, można przesyłać również proste obrazki, oczywiście tylko do telefonów, które obsługują taką funkcję (np. Nokia 3210).

BSC - (Base Station Controller) to kontroler stacji bazowych sieci bezprzewodowych. Może sterować i sprawować nadzór nad jednym lub kilkoma BTS-ami.

TDD - TDD to tryb pracy z podziałem czasu - w kolejnych chwilach przekazywane są dane z kolejnych kanałów. Na takiej zasadzie działa system GSM, gdzie na każdej częstotliwości są cyklicznie (1,2,3,4,5,6,7,8,1,2,3,4,5,6,7,8,1,2,...) przekazywane dane dla ośmiu niezależnych połączeń - jedno za drugim.

NetMonitor - Net Monitor (ang. Monitor Sieci) - jest to specjalny tryb telefonu, po włączeniu którego telefon podaje różne informacje o sieci oraz o pracy i stanie własnych podzespołów, karty SIM, itp.

WTLS - WTLS (Wireless Transport Layer Security) odpowiada za bezpieczeństwo w technologii WAP i można przyjąć, że jest odpowiednikiem SSL w przypadku WWW.

PCS - PCS (ang. Personal Communication System )- system mający cechy komunikacji osobistej stosujący 6 różnych technologii komunikacji, w tym również systemu komórkowego DCS 1900 klasy GSM. Dla PCS zarezerwowano kilka pasm częstotliwości ( A, B, C, D, E ), wszystkie w zakresie bliskim 1900 MHz ( stacje ruchome 1850-1910, stacje bazowe 1930-1990 MHz ). Operatorom sieci ( wiele licencji ) pozostawiono wybór liczby kanałów, przy ustalonym odstępie dupleksowym 80 MHz ( w GSM 45 MHz ) i zwielokrotnieniu FDMA/CDMA ( w GSM - FDMA/TDMA).

DTX - DTX (Discontinous Transmission Exchange) to funkcja telefonu komórkowego polegająca na tym, iż w momencie, gdy nie mówimy (słuchamy jedynie naszego rozmówcę) telefon ma wyłączony nadajnik. Obniża to zużycie energii.

Emulator - Emulator to programowanie umożliwiające symulację działania urządzenia (np. telefonu komórkowego), na ekranie komputera. Np. na stronach www.idea.pl znajduje się emulator WAP umożliwiający przeglądanie WAP za pomocą przeglądarki internetowej dokładnie w taki sam sposób, jak za pomocą telefonu komórkowego.

Location Update - Location Update - telefony komórkowe informują w pewnych sytuacjach sieć, w którym jej rejonie się znajdują. Ułatwia i przyspiesza to ich znajdowanie. Czynność taka to właśnie Location Update i jest wykonywana: przy przekraczaniu wyznaczonego obszaru w danej sieci (zmianie tzw. Location Area) przy zmianie sieci komórkowej Pewną odmianą są także PLU, IMSI attach oraz IMSI detach.

Hash - Hash to przycisk ze znakiem # na klawiaturze telefonu.

Ericsson - Ericsson to szwedzki producent sprzętu telekomunikacyjnego (telefony komórkowe, sprzęt dla operatorów itd.).

Diplekser - Diplekser to urządzenie, za pomocą którego antena GSM będzie pełniła funkcję również anteny radiowej. Posiada jedno wejście antenowe i dwa wyjścia: do zestawu głośnomówiącego oraz radia. Zamiast anteny radiowej należy zainstalować antenę GSM, sygnał z niej podłączyć do dipleksera, a z niego do radia i do zestawu głośnomówiącego.

Kod Zabezpieczający - Kod Zabezpieczający (Security Code) jest to kod, który musisz wpisać do zabezpieczonego telefonu, aby mógł zalogować się do sieci. UWAGA!! Nie jest to kod PIN.

EFR - EFR (Enhanced Full Rate) to tryb kodowania głosu w systemie GSM, zapewniający lepszą jakość rozmowy dzięki wykorzystaniu dwóch kanałów do transmisji. EFR został stworzony przez firmę Nokia przy współpracy z Uniwersytetem z Sherbrooke. Nokia doprowadziła do uznania go za przemysłowy standard dla telefonii GSM, dzięki czemu może trafić do telefonów innych producentów. Włączenie EFR powoduje szybsze zużycie akumulatora o około 5%. Spośród polskich sieci GSM usługa EFR jest dostępna w Erze oraz Idei.

TACS - TACS (ang. Total Access Communication System ) stanowi adaptację amerykańskiego systemu analogowego AMPS do warunków europejskich, polegającą na zmianie zakresów wykorzystywanych częstotliwości ( 900 MHz ) i zmniejszeniu odstępu międzykanałowego z 30 kHz na 25 kHz. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę