Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

Smart messaging - Smart Messaging to technologia opracowana m.in. przez firmę Nokia, dzięki której możliwe jest przesyłanie przez urządzenia przenośne (np. telefony komórkowe) m.in. grafik, dzwonków, animacji.

IrDA - Port podczerwieni, umożliwia bezprzewodową wymianę danych pomiędzy telefonami. Działa na małe odległości, stosowany jest do kopiowania kisążek adresowych, przesyłania grafik czy dzwonków, grania... itp. Możliwa jest rónież komunikacja z komputerem wyposażonym w port podczerwieni.

VOIP - VoIP (Voice over Internet Protocol) jest technologią umożliwiającą wykonywanie rozmów telefonicznych używając szerokopasmowego dostępu do internetu zamiast zwykłej, analogowej lini telefonicznej. Usługa VoIP umożliwia komunikację nie tylko z osobami korzystającymi z tej samej usługi ale również komunikację osobami posiadającymi zwykłą linię telefoniczną.

COLR - (Connected Line Identification Restriction) to blokada prezentacji numeru, z którym nastąpiło połączenie, np. dzwonimy do kolegi, który ma ustawione automatyczne przekierowanie połączeń przychodzących ze swojej linii stacjonarnej na telefon komórkowy. Wówczas jeśli mamy aktywną usługę COLR (nawet gdybyśmy nie mieli CLIR), to na wyświetlaczu komórki kolegi nie ukaże się nasz numer.

DTX - DTX (Discontinous Transmission Exchange) to funkcja telefonu komórkowego polegająca na tym, iż w momencie, gdy nie mówimy (słuchamy jedynie naszego rozmówcę) telefon ma wyłączony nadajnik. Obniża to zużycie energii.

MMSC - MMSC - Centrum MMS (Multimedia Messaging Service Center - MMSC), podobnie jak w przypadku SMS-ów centrum SMS, tak w przypadku wiadomości multimedialnych MMSC pełni rolę pośrednika, który odpowiada za dostarczenie wiadomości od nadawcy do odbiorcy. Jest ono niezbędne zwłaszcza, gdy odbiorca wiadomości nie może jej w danym momencie odebrać. Wówczas centrum MMS ją przechowuje. Nie można jednak postrzegać MMSC jak serwera poczty elektronicznej, gdyż nie posiada on oddzielnych skrzynek pocztowych, a przechwowywanie wiadomości odbywa się tylko do czasu, gdy terminal odbiorcy będzie mógł ją odebrać. Jednocześnie centrum MMS może pełnić wiele różnych funkcji, stać się integratorem wielu systemów. W skład MMSC mogą wchodzić: MMS Proxy-Relay, WAP gateway, WWW gateway, e-mail gateway, voicemail gateway, legacy gateway, SMSC, system bilingowy, system zarządzania siecią, system obsługi abonentów, content converter oraz wiele innych.

Logo Operatora - Logo Operatora jest to grafika Twojego operatora GSM jaka się pojawia na wyświetlaczu zamiast napisu z jego nazwą: Plus GSM, Era GSM czy Idea.

Plus GSM - Plus GSM to nazwa handlowa sieci telefonii komórkowej, której operatorem jest Polkomtel SA.

Dzwonek - Dzwonek jest to sygnał wydobywany przez aparat w momencie nadejścia połączenia. Melodyjki można także samemu komponować chociaż nie wszystkie aparaty umożliwiają wgranie nowych dzwonków.

TA - TA (Timing Advance) to parametr przekazywany przez BTS telefonowi komórkowemu informujący go, o ile wcześniej ma wysłać sygnał (aby ten dotarł na czas do BTS-a).

PUK - PUK jest to osobisty kod odblokowujący, używany do odblokowania zablokowanej karty SIM. Kod ten jest dostarczany do abonamentu, lub przez operatora sieci. Dziesięciokrotne wprowadzenie kodu puk spowoduje trwałe zablokowanie karty sim.

Chatboard - Jest to mała klawiatura przeznaczona dla telefonów komórkowych firmy Ericsson. Pozwalaja ona na szybsze i wygodniejsze wpisywanie tekstu, szczególnie SMS-ów.

Time Slot (TS) - Time Slot (TS) - w używanych systemach komórkowych kanał radiowy na każdej częstotliwości jest dzielony na 8 (w systemach DCS/GSM) części, w których mogą nadawać/odbierać różne telefony. Części te są nazywane szczelinami czasowymi, czyli Time Slot (TS).

SIMLOCK - SimLock jest to elektroniczna blokada jaką zakłada operator danej sieci na telefon (wgrywana jest do oprogramowania telefonu komórkowego). Polega ona na tym, że uniemożliwia współpracowanie takiego telefonu z inną siecią, np. kupiony telefon w promocji Era GSM posiada Sim Locka, czyli nie może współpracować z Plus GSM. Po zdjęciu Sim Locka (możliwe jest w salonach firmowych i indywidualnie, za pomocą specjalnych programów komputerowych),możesz z powodzeniem włożyć kartę Sim innego operatora i korzystać z jego usług.

Firmware - Firmware to wewnętrzne oprogramowanie różnych urządzeń (np. telefonów komórkowych). Z reguły nowsze wersje zawierają poprawki różnych błędów lub nowe funkcje. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę