Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

Trzeciageneracja (3G) - Trzeciageneracja (3G) jest synonimem telefonii komórkowej trzeciej generacji, zwanej również UMTS. Wedłu założeń telefonia ta ma oferować zaawansowane usługi, typu wideotelefonia, interaktywna telewizja. Będzie to możliwe dzięki osiągnięciu wysokiej prędkości transmisji danych, która ma wynosić do 2 Mb/s

Hash - Hash to przycisk ze znakiem # na klawiaturze telefonu.

IMSI attach - IMSI attach to czynność wykonywana po włączeniu telefonu. Polega ona na tym, że podaje on sieci komórkowej informację, że jest już aktywny i można się z nim komunikować (np. wysłać zaległe SMS-y) oraz dostaje numer IMSI.

SIS - SIS to odpowiednik IMEI w telefonii NMT. Kod ten jest sprawdzany w momencie odbierania połączenia, co powodowało w starszych modelach telefonów (nie operujących w systemie NMT plus) krótką, 2-sekundową przerwę.

PCS - PCS (ang. Personal Communication System )- system mający cechy komunikacji osobistej stosujący 6 różnych technologii komunikacji, w tym również systemu komórkowego DCS 1900 klasy GSM. Dla PCS zarezerwowano kilka pasm częstotliwości ( A, B, C, D, E ), wszystkie w zakresie bliskim 1900 MHz ( stacje ruchome 1850-1910, stacje bazowe 1930-1990 MHz ). Operatorom sieci ( wiele licencji ) pozostawiono wybór liczby kanałów, przy ustalonym odstępie dupleksowym 80 MHz ( w GSM 45 MHz ) i zwielokrotnieniu FDMA/CDMA ( w GSM - FDMA/TDMA).

Diplekser - Diplekser to urządzenie, za pomocą którego antena GSM będzie pełniła funkcję również anteny radiowej. Posiada jedno wejście antenowe i dwa wyjścia: do zestawu głośnomówiącego oraz radia. Zamiast anteny radiowej należy zainstalować antenę GSM, sygnał z niej podłączyć do dipleksera, a z niego do radia i do zestawu głośnomówiącego.

Ericsson - Ericsson to szwedzki producent sprzętu telekomunikacyjnego (telefony komórkowe, sprzęt dla operatorów itd.).

BSC - (Base Station Controller) to kontroler stacji bazowych sieci bezprzewodowych. Może sterować i sprawować nadzór nad jednym lub kilkoma BTS-ami.

DWDM - DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing), gęste zwielokrotnienie falowe, jest technologią mającą sprostać olbrzymim potrzebom zwiększenia przepustowości magistral międzywęzłowych. Sama technologia polega na lepszym wykorzystaniu pasma w trzecim oknie transmisyjnym światłowodu jednomodowego. W zakresie od 1530 do 1564 nm małe tłumienności, które występują w tym paśmie, pozwalają na umieszczenie w nim kilkudziesięciu kanałów optycznych niezależnych od siebie. Ponieważ odstępy między falami są bardzo małe wygodnie jest charakteryzować fale poprzez jej częstotliwość, a nie długość fali, szczególnie dla DWDM. Siatka DWDM opracowana przez ITU opiera się na częstotliwości 193,1 THz, to jest 1552,52 nm.

TMSI - TMSI - w trakcie procedur sygnalizacyjnych kodowanych w kanale radiowym (m.in. w czasie uaktualniania położenia) telefonowi jest przydzielany przez MSC TMSI (Temporary Mobile Subscriber Identity). W momencie, gdy sieć chce skontaktowac się z danym telefonem, a transmisja po kanale radiowym nie jest jeszcze kodowana, jest on wysyłany zamiast IMSI i pozwala telefonowi zorientować się, że przywołanie dotyczy właśnie jego. Numer ten ma znaczenie lokalne i jego struktura jest określana przez administratora sieci.

MMS - MMS (Multimedia Messaging Service) to całkowicie nowy, wszechstronny i otwarty standard przesyłania wiadomości multimedialnych zawierających kolorowe zdjęcia, klipy muzyczne i wideo, mapy, wykresy, plany, animacje oraz wiele więcej. Technologia MMS pozwala na znaczne wzbogacenie popularnych dzisiaj SMS-ów przy zachowaniu kompatybilności, tzn. nowe rozwiązania MMS mogą obsługiwać również SMS-y i EMS-y. Wiadomości będą mogły być przesyłane od użytkownika do użytkownika, z telefonu na telefon, z telefonu na adres e-mail oraz e-mail do telefonu komórkowego. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku SMS-ów, możliwe będzie projektowanie aplikacji wykorzystujących technologię PUSH i PULL. Standaryzacją technologii MMS zajmują się: 3rd Generation Partnership Project (3GPP) oraz WAP Forum.

VLR - VLR (Visitor Location Register) to rejestr przechowujący te same informacje co HLR, ale dla abonentów działających w danej sieci w roamingu (są one pobrane z HLR ich macierzystych sieci).

SP Lock - SP Lock (Service Provider Lock) to blokada telefonu pozwalająca na używanie go tylko w jednej sieci GSM.

kB/s - kB/s jednostka szybkości przesyłania danych komputerowych. Transfer o szybkości 1 kB/s oznacza, że w ciągu sekundy przesłane zostanie 1024 bity.

Time Slot (TS) - Time Slot (TS) - w używanych systemach komórkowych kanał radiowy na każdej częstotliwości jest dzielony na 8 (w systemach DCS/GSM) części, w których mogą nadawać/odbierać różne telefony. Części te są nazywane szczelinami czasowymi, czyli Time Slot (TS). Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę