Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

Alarm wibracyjny - Drgania wytwarzane przez elektromagnes umieszczony w telefonie. Zamiast dzwonić telefon komórkowy wibruje informując o nadchodzącej rozmowie lub wiadomości SMS

Słownik T9 - Słownik T9 to inteligentny słownik ułatwiający wpisywanie SMS-ów. Zawiera on bazę słów wykorzystywanych w danym języku i na jej podstawie stara się dopasować wpisywane słowo. W przeciwieństwie do telefonów bez słownika T9, aby uzyskać dowolną literę wystarczy jedno przyciśnięcie przycisku. Polski słownik T9 dostępny jest m. in. w Nokia 6210 i 6250.

kB/s - kB/s jednostka szybkości przesyłania danych komputerowych. Transfer o szybkości 1 kB/s oznacza, że w ciągu sekundy przesłane zostanie 1024 bity.

Dzwonek - Dzwonek jest to sygnał wydobywany przez aparat w momencie nadejścia połączenia. Melodyjki można także samemu komponować chociaż nie wszystkie aparaty umożliwiają wgranie nowych dzwonków.

Handover - Handover jest to przenoszenie połączenia radiowego telefonu z jedną komórką na połączenie z inną (rozmowa telefoniczna ciągle trwa). Dzieje się tak: gdy nowe połączenie może zapewnić lepszą jakość (jego parametry są ciągle sprawdzane przez stację bazową i telefon) gdy telefon znajduje się na styku kilku komórek i może już korzystać z innych (powstałe wolne miejsce wykorzystują telefony, które są tylko w zasięgu ""starej"" komórki).

BSC - (Base Station Controller) to kontroler stacji bazowych sieci bezprzewodowych. Może sterować i sprawować nadzór nad jednym lub kilkoma BTS-ami.

Cell broadcast - To usługa polegająca na rozsyłaniu pewnych informacji (przypominających SMS-y) do abonentów sieci znajdujących się w zasięgu jednej stacji bazowej BTS. Mogą to być informacje na temat sytacji na drogach, prognoza pogody, informacje o lokalizacji najbliższego postoju taksówek, posterunku policji, szpitala. Są pogrupowane tematycznie i nadawane na osobnych kanałach. W Polsce występuje w ograniczonej formie zwanej Cell info - wyświetlana jest tylko nazwa miejscowości, w której znajduje się BTS. Usuługa ta jest dostępna m. in. w sieci Plus GSM.

E-GSM - E-GSM (Extended Global System for Mobile Communication) to klon systemu GSM wykorzystujący rozszerzone pasmo tego systemu.

CLIP - usługa polegająca na pokazaniu na wyświetlaczu Twojego aparatu numeru osoby, która do Ciebie dzwoni wraz z dodatkowymi informacjami np. może to być imię lub nazwa, pod jaką masz zapisany numer osoby dzwoniącej w swojej książce telefonicznej.

Operator -

HLR - HLR (Home Location Register) to tzw. rejestr stacji własnych, centralny rejestr zawierający informacje dotyczące wszystkich abonentów danej sieci GSM.

PCS - PCS (ang. Personal Communication System )- system mający cechy komunikacji osobistej stosujący 6 różnych technologii komunikacji, w tym również systemu komórkowego DCS 1900 klasy GSM. Dla PCS zarezerwowano kilka pasm częstotliwości ( A, B, C, D, E ), wszystkie w zakresie bliskim 1900 MHz ( stacje ruchome 1850-1910, stacje bazowe 1930-1990 MHz ). Operatorom sieci ( wiele licencji ) pozostawiono wybór liczby kanałów, przy ustalonym odstępie dupleksowym 80 MHz ( w GSM 45 MHz ) i zwielokrotnieniu FDMA/CDMA ( w GSM - FDMA/TDMA).

GSM Phase 2 - GSM Phase 2 jest to rozszerzony standard sieci GSM, który daje kilka interesujących możliwości: - synchroniczny dostęp do sieci pakietowej, max. 9600 bps - CLIP - CLIR - Call Waiting - oczekiwanie na połączenie - zawieszenie połączenia - telekonferencje - zamknięte grupy użytkowników - taryfikacja rozmów na bieżąco (w Polsce jeszcze nie działa, do tego sluży PIN2 i PUK2) - dodatkowe łącze transmisji danych - ulepszenie SMS-ów - blokada operatorska, operator może blokować usługi i połączenia.

PLMN - PLMN (Public Land Mobile Network) to obszar obsługiwany przez jednego operatora (jedną sieć). Przy jego zmianie telefon wykonuje Location Update.

COLP - COLP - (Connected Line identification Presentation) to identyfikacja numeru, z którym istnieje już połączenie, np. dzwonimy do kolegi, który ma ustawione automatyczne przekierowanie połączeń przychodzących ze swojej linii stacjonarnej na telefon komórkowy. Wówczas jeśli centrala, z której dzwonimy oraz która obsługuje linie kolegi, przekazuje nasz numer telefonu, to na wyświetlaczu komórki ukaże się nasz numer. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę