Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

Firmware - Firmware to wewnętrzne oprogramowanie różnych urządzeń (np. telefonów komórkowych). Z reguły nowsze wersje zawierają poprawki różnych błędów lub nowe funkcje.

EFR - EFR (Enhanced Full Rate) to tryb kodowania głosu w systemie GSM, zapewniający lepszą jakość rozmowy dzięki wykorzystaniu dwóch kanałów do transmisji. EFR został stworzony przez firmę Nokia przy współpracy z Uniwersytetem z Sherbrooke. Nokia doprowadziła do uznania go za przemysłowy standard dla telefonii GSM, dzięki czemu może trafić do telefonów innych producentów. Włączenie EFR powoduje szybsze zużycie akumulatora o około 5%. Spośród polskich sieci GSM usługa EFR jest dostępna w Erze oraz Idei.

Karta SIM - Karta SIM (Subscriber Identity Module) to plastikowa karta z wbudowanym chipem elektronicznym. Są na niej zapisane dane takie, jak numery dostępnych usług oraz wpisy książki telefonicznej.

Handover - Handover jest to przenoszenie połączenia radiowego telefonu z jedną komórką na połączenie z inną (rozmowa telefoniczna ciągle trwa). Dzieje się tak: gdy nowe połączenie może zapewnić lepszą jakość (jego parametry są ciągle sprawdzane przez stację bazową i telefon) gdy telefon znajduje się na styku kilku komórek i może już korzystać z innych (powstałe wolne miejsce wykorzystują telefony, które są tylko w zasięgu ""starej"" komórki).

UMTS - UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) to europejska wersja telefonii komórkowej trzeciej generacji. UMTS pozwala na osiągnięcie szybkości transmisji danych do 2 Mb/s, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie danych takich jak obraz (wideokonferencje, interaktywna telewizja) i dokonywanie operacji bankowych czy zakupów. Według prognoz ITU, w 2005 roku 15% użytkowników telefonii komórkowej w Europie będzie korzystało z UMTS, a do 2010 roku liczba ta wzrośnie do 45%.

IrDA - Port podczerwieni, umożliwia bezprzewodową wymianę danych pomiędzy telefonami. Działa na małe odległości, stosowany jest do kopiowania kisążek adresowych, przesyłania grafik czy dzwonków, grania... itp. Możliwa jest rónież komunikacja z komputerem wyposażonym w port podczerwieni.

SIMLOCK - SimLock jest to elektroniczna blokada jaką zakłada operator danej sieci na telefon (wgrywana jest do oprogramowania telefonu komórkowego). Polega ona na tym, że uniemożliwia współpracowanie takiego telefonu z inną siecią, np. kupiony telefon w promocji Era GSM posiada Sim Locka, czyli nie może współpracować z Plus GSM. Po zdjęciu Sim Locka (możliwe jest w salonach firmowych i indywidualnie, za pomocą specjalnych programów komputerowych),możesz z powodzeniem włożyć kartę Sim innego operatora i korzystać z jego usług.

SIS - SIS to odpowiednik IMEI w telefonii NMT. Kod ten jest sprawdzany w momencie odbierania połączenia, co powodowało w starszych modelach telefonów (nie operujących w systemie NMT plus) krótką, 2-sekundową przerwę.

Formatowanie baterii - Formatowanie baterii jest to kilkukrotne zupełne rozładowanie baterii zapewniające optymalną pracę akumulatora i przedłużające jego żywotność.

Nokia - Jedna z czołowych firm produkująca aparaty telefoniczne, akcesoria oraz inne urzadzenia telekomunikacyjne.

HSCSD - HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) to transmisja GSM szybkiego dostępu, wykorzystująca do czterech kanałów równocześnie. Umożliwia transmisję z szybkością do 57,6 kb/s w downlinku i 14,4 kb/s w uplinku przy wykorzystaniu protokołu V.120 lub odpowiednio 43,2 i 9,6 kb/s przy wykorzystaniu protokołu V.110. Wadą tego rozwiązania w porównaniu do GPRS-u są: brak elastyczności w przydzielaniu poszczególnych kanałów opłata naliczana jak w systemach CSD, czyli za czas połączenia.

DMCP - DMCP - (Dynamic Menu Change Protocol) to technologia zaimplementowana m.in. w Nokii 6150 pozwalająca na dynamiczną zmianę menu telefonu. Podobna do SIM Toolkit, ale nie wymagająca specjalnej karty SIM (jest wbudowana w telefon). Niedostępna w nowych modelach Nokii, ostatnie specyfikacje zostały określone w wersji 2 specyfikacji Smart Messagingu.

CLIP - usługa polegająca na pokazaniu na wyświetlaczu Twojego aparatu numeru osoby, która do Ciebie dzwoni wraz z dodatkowymi informacjami np. może to być imię lub nazwa, pod jaką masz zapisany numer osoby dzwoniącej w swojej książce telefonicznej.

Chatboard - Jest to mała klawiatura przeznaczona dla telefonów komórkowych firmy Ericsson. Pozwalaja ona na szybsze i wygodniejsze wpisywanie tekstu, szczególnie SMS-ów.

Bramka SMS - Bramka SMS to oprogramowanie działające po stronie serwera internetowego, pozwalające na przesyłanie wiadomości SMS ze strony WWW lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę